Najlepsza jakość surowca
potwierdzona certyfikatem

Najlepsza jakość surowca
potwierdzona certyfikatem

Kotły Budmet

Do pobrania cennik detaliczny: cennik.pdf

Kocioł EKO BUDMET NOCOŃ

Został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy chcą stać się użytkownikami ekologicznego urządzenia grzewczego. Kocioł z automatycznym podawaniem ekogroszku nie tylko ogrzeje dom lub mieszkanie, lecz także przygotuje ciepłą wodę użytkową.

Konstrukcja kotła to połączenie ekologii z ekonomią. W ten sposób stworzono kocioł o najwyższych standardach technologicznych spełniający bardzo wyśrubowane i restrykcyjne normy emisji spalin.

Zostało to przebadane, a następnie potwierdzone certyfikatami wydanymi przez akredytowane laboratorium zarówno dla norm klasy 5 jak i dla Dyrektywy Komisji Europejskiej tzw. Ecodesign (Ekoprojekt).

Zastosowanie w kotle Eko Budmet Nocoń płytowej konstrukcji w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie wymiennika. Wyłożenie części paleniskowej kształtkami ceramicznymi (betonowymi) o innowacyjnym składzie, spowodowało, że dopalają się prawie wszystkie związki chemiczne, co w rezultacie pozwala uzyskać bezdymne spalanie, wysoką sprawność oraz bardzo niską emisję szkodliwych pyłów (w tym PM10 i PM2.5) do atmosfery.

Certyfikaty jakie posiada kocioł Eko Budmet Nocoń, a więc 5 klasę i Ecodesign (Ekoprojekt) sprawiły, że został on włączony do grupy kotłów, które biorą udział zarówno w programach samorządowych jak i rządowych (tzw. "Czyste Powietrze"). Zakup ich jest w znacznym stopniu dofinansowany, wspierając tym samym ochronę środowiska.

Kocioł FOREST

to najlepszy kocioł na pellet z podajnikiem naszej produkcji. Kotły tego typu potocznie nazywane są piecami na pellet z podajnikiem. FOREST to ekskluzywne rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby najbardziej wymagającego klienta. Piec na pellet z podajnikiem FOREST jest kotłem trójciągowym, wyposażonym w wygodną automatykę pozwalającą na podłączanie modułów dodatkowych jak np. moduł internetowy, sterownie pogodowe etc. Dzięki zastosowaniu w kotle co na pellet mechanizmu pozwalającego na regularne oczyszczanie wymiennika oraz innowacyjnego palnika pelletetowego samoczyszczącego, sprawność kotła utrzymuje się niezmiennie na poziomie do 96,3%. Kocioł może być również wykorzystywany do podgrzewania wody użytkowej.

Piec CO na pellet FOREST jest przystosowany do pracy w układzie otwartym, jednak może być także montowany w układzie zamkniętym pod warunkiem zastosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Kotły na pellet z podajnikiem FOREST produkowane są w zakresie mocy znamionowych od 15 kW do 200 kW.