Najlepsza jakość surowca
potwierdzona certyfikatem

Najlepsza jakość surowca
potwierdzona certyfikatem

Palniki

Do pobrania cennik detaliczny: cennik.pdf

Palniki ROTARY marki KIPI

Przedstawiamy w pełni zautomatyzowane urządzenie najnowszej generacji umożliwiające spalanie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu palnik sam oczyszcza się z popiołów i zgorzeli. Palnik nie wymaga czyszczenia. Zastosowane przez producenta rozwiązania gwarantują również bezawaryjną pracę palnika oraz przedłużają jego żywotność.

Ogrzewanie pelletem jeszcze nigdy nie było tak proste: pełna automatyka oraz brak konieczności czyszczenia gwarantują oszczędność czasu oraz wysoki komfort użytkowania.

Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania oraz komory nadmuchowej eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach. Zastosowaliśmy cykliczne wzruszanie paleniska poprzez obrót komory, w której zachodzą procesy powstawania zgorzeli, spieków i popiołów. Dzięki temu w sposób ciągły odprowadzamy produkty spalania z komory paleniskowej i nadmuchowej, nie wpływając na utratę mocy palnika i jednocześnie unikamy występującego w innych dostępnych na rynku palnikach problemu: zapychania się komory. Czyli palnik cały czas pracuje efektywnie.

Rotacyjna komora spalania oraz nadmuchowa to:

  • bezobsługowa praca palnika
  • możliwość spalania pelletów gorszej jakości (np. z łuski słonecznika)
  • spalanie bez ciągłego punktowego obciążenia rusztu
  • gwarancja pracy z nastawioną mocą palnika
  • wygoda dla ciebie (palnik w ogóle nie wymaga czyszczenia)

Palniki występują w wersjach o mocach od 16kW do 250kW. Każdy palnik posiada zakres modulacji mocy, np. palnik 16kW pracuje w zakresie 4-16kW, palnik 20kW pracuje w zakresie 5-20kW